HakkımızdaDÜNYA KARDEŞLİK BİRLİĞİ MEVLANA YÜCE VAKFI ve

DÜNYA KARDEŞLİK BÜTÜNLÜĞÜ KOZMOZ EVRENSEL BİRLEŞİM DERNEĞİ

YAŞADIĞIMIZ ÇAĞIN ÖZELLİKLERİ VE KURULUŞUMUZ HAKKINDA BİLGİ

Dostlarımız,

Şu an içinde yaşadığımız çağ geçmiş çağlara göre çok büyük özellikleri olan bir çağdır. Ve bu özellik 1900 yılından itibaren Planetimize perde perde açılmıştır. Yaşlı Dünyamız bu son Çağda üzerinde yaşattığı tüm mevcudat ile birlikte hızlı bir evrim kuşağına girmiş bulunmaktadır.

Planetimizi yıkayan kozmik enerjiler bilinçli insanı olumlu yolda geliştirirken maalesef henüz evrimlerini tam manası ile tamamlayamamış bazı bilinçleri de olumsuz yolda etkilemektedir. Bu nedenledir ki şu an dünyamız iyi ile kötünün bir arada yaşadığı bir tabloyu sergilerken mahşerini de yaşamaktadır.

Dünyamız bu son çağda olduğu kadar hiç bir dönemde Barışa, Dostluğa ve Sevgiye bu denli hasret duymamıştır. Artık bilinçlenen insan, Dünyasının sahibi olarak onu kurtarma ve koruma gayretleri içinde tüm insanlığı Barışa - Dostluğa - Birleşime çağırmaktadır. Ve şu an Planetimizde aynı görüşü paylaşan bir çok pozitif ve spiritik odaklar bu nedenle kurulmuştur.

Artık insanlık yolunda hizmet veren herkesin dilinden düşürmediği tek kelime Barış - Sevgi - Dostluk - Kardeşliktir.

Bizler de Anadolu Türkiye'sinde 1966 yılından beri devreye aldığımız Evrensel çalışmalarımızı "Dünya Kardeşlik Bütünlüğü Kozmoz Evrensel Birleşim Derneği ve Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı" olarak 1993 yılında resmileştirdik.

Bizler, Evrensel yolda Irk - Din - Dil - Cins ayrımı gözetmeksizin insanlığa Mevlana felsefesinden yola çıkarak BİLGİ KİTABI yolu ile hizmet veren bir kuruluşuz ve yarınların mükemmel dünya panosunu tamamlayacak olan mozaiklerden biriyiz.

Derneğimizin ve Vakfımızın amacı Birleşim Ruhunu ve Kardeşlik Bilincini yurtiçinde ve yurtdışında tanıtarak İnsanlığı Kardeş bir Dünya Çatısına davet etmek ve Atatürk bilinci ve ilkelerinden hareket ederek İnsanları Birleşik İnsanlık Realitesine hazırlamak ve İnsanlığın Evrensel bir Bilince doğru tekamülünü sağlamaktır.

Merkezimiz Anadolu Türkiye'sinde İstanbul şehridir.

Derneğimizin İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Tekirdağ, Adana, Mersin, İzmit (Kocaeli) ve Antakya (Hatay)'da şubeleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra İstanbul'da Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Fatih, Kartal, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Şişli, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu; Adana'da Çukurova; Ankara'da Mamak ve Yenimahalle; İzmir'de Bornova, Buca ve Konak; ve Mersin ilimizde de Mezitli gibi ilçe merkezlerimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bunun dışında çeşitli merkezlerde de odaklarımız bulunmaktadır.

Bizler, halen, oldukça geniş bir potansiyelle bu programa bağlı olarak İnsanlığa hizmet vermekteyiz. Sadece Merkez odağımızda (diğer şehir ve ilçe şubelerimiz hariç) 6500 üyemiz vardır.

Halen Dünyada birçok ülkelerde Bilgi Kitabı ile Çalışma Faaliyetlerimiz Başlamış bulunmaktadır ve bu yolda Halka Açık Konferanslar da verilmektedir.

Bunları alfabetik sıra ile sayarsak, şimdilik, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Dominik, Ekvator, Guatemala, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs, Kolombiya, Kosta Rika, Letonya, Macaristan, Meksika, Norveç, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Şili, Ukrayna ve Venezuela'da olmak üzere toplam 33 ülkede Çalışma Gruplarımız olmakla birlikte her geçen gün çalışmalarımız büyük bir hızla yayılmaktadır.

Bunun dışında Avrupa, Avustralya, Japonya, Latin Amerika, Yeni Zelanda, Hindistan, Arap Emirlikleri ve Afrika'nın bir çok şehirlerinde bizimle irtibatta olan ve Bilgi Kitabı ortamında hizmet veren pek çok dostlarımızla devamlı diyalog halindeyiz.

Yurtdışındaki ilk Dünya Kardeşlik Birliği Derneğimiz İspanya'da Madrid şehrinde 2012 yılında ve ikinci şubemiz ise 2017 yılında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde kurulmuştur.

Kitabımız halen Almanca, Arnavutça, Bulgarca, Danca, Farsça, Flamanca, Fransızca, Hırvatça, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Kazakça, Lehçe, Macarca, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça ve Slovence'ye tamamen çevrilmiş durumdadır.

1996 yılında İngilizce ve Türkçe olarak kitap halinde ciltlenerek ilk baskısı yayınlanmıştır. Halen İngilizce’nin üçüncü ve Türkçe’nin dördüncü baskıları yapılmıştır.

Kitabımızın daha sonra Almanca, İbranice, Flamanca, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Lehçe, Portekizce ve Rusça baskıları da yapılmıştır. Diğer diller de sıra ile baskıya alınmaktadır.

Şube merkezlerimizde düzenli olarak her hafta seminer çalışmaları yapılmaktadır. Çalışma konumuz Bilgi Kitabı ve Evrensel Hakikatlerin açıklanmasıdır.

Şu an bizlerin yapmak istediği şey evrensel kardeşlik bilincini insani bilinçlere yansıtarak yarınların mutlu dünya temeline bir tuğla koymaktır. Ancak, artık bu çağrıların bireysel değil kitlevi olarak devreye alınması fikrini benimseyen bütünlüğümüz bu görüşü paylaşan kardeşlerimiz ile el ele yola çıkma kararına varmıştır.

Bu nedenle 1995 yılından itibaren her yıl 1 Kasım tarihinde "Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı" Sloganı ile bir sempozyum devreye almaktayız.

Bu sempozyuma tüm Dünyada Dostluk, Birleşim, Barış, Kardeşlik yolunda hizmet veren birçok spiritik odakların temsilcileri olan dostları konuşmacı olarak davet ediyoruz. Bu şekilde Evrensel bir Bilgi Birleşimini devreye almaktayız.

1995 yılından bu yana her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı sloganla devreye aldığımız sempozyumumuzun konusu "Globalleşen Dünyada Barış ve Birleşim yolunda insanlığa verilecek spiritüel mesaj ve öneriler" dir.

Bu yolla Dünya Birleşim Projesinde hizmet veren tüm kardeşlerimizle merhabalaşmak bizlere gurur ve mutluluk vermektedir.

Tüm İnsanlık ile el ele Işık Yolunda beraberce bir Dünya halkası oluşturmak en büyük dileğimizdir.

VEDİA BÜLENT ÇORAK

BAŞKAN