RENKLER VE FREKANSLARI

Sizlere daha önce, her Sesin ve her Rengin kendine özgü Frekansları olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bunlardan yine kısaca bahsedelim:

Biliyorsunuz, Beyaz Renk ALFA’yı, Siyah Renk de BETA’yı temsil eder. Şu an bulunduğunuz GAMA Boyutu da Kırmızı Rengi Simgelemektedir. Her Rengin kendine özgü Birleştirici, Dağıtıcı, Yansıtıcı, Seçici, Huzur verici, Takviye edici Frekansları vardır.

  • 1. BEYAZ RENK – ALFA: Tanrısal Boyutu Simgeler. Bu renk, Arıtıcı ve Koruyucu Frekans taşır. İslâmın Kitabının rengi, Beyaz ve Yeşildir.

  • 2. SİYAH RENK – BETA: Derin Uzay Boyutunun yoğun ve Bilinmeyen renklerinin Enerji ve Frekansını taşır. Buradan sadece 7 renk Frekansı, 7 Işık halinde Planetinize ulaşır. Ancak şimdi 7 Işık ötesine Geçilerek Evrensel Enerjileri alıyorsunuz (Morötesi). Bu yüzden Dinsel Boyuttan Evrensel Boyuta geçiş ve Tanrısal Düzen ile Evrensel Düzenin Birleşim rengi olan EFLÂTUN, Hizmet verdiğiniz Boyutun Simgesidir.

  • 3. KIRMIZI RENK – GAMA’yı temsil eder. Bu, Seçici ve Ayıklayıcı bir renktir. Toplumunuz Bütün renkleri, yaşanan Hadiseler ile İnsiyaki bir şekilde değerlendirir. Meselâ: “Kırmızı ile giren Nazar çıkmaz” dersiniz. Ancak bunun ne olduğunu bilmezsiniz. Çünkü Kırmızı renk çok ağır bir Frekans taşır. O rengi Taşıyabilmek için çok Güçlü olmak lâzımdır. Milletlerin Simgesi olan Bayraklar da o Toplumun Gücünü ve Görevini Simgeler.

  • 4. YEŞİL RENK – Huzur ve Dinlenme Frekansını taşır. Bu Dinsel Boyut Frekansı, İbadet Ortamında çok rahat alınır.

  • 5. MAVİ RENK – Gelen Kozmik Akımları Kırıcı ve Etkisiz hale getirici bir Frekans taşır. Ancak Kozmik Akımlara alışık olmayanlarda Etkileyici bir Güce sahiptir. Bu yüzden bu Rengi, Kozmik Bilinç sahipleri çok kolay taşır.

  • 6. SARI RENK – Ulaştırıcı bir renktir. İçinde bütün Kutsal Titreşimleri saklar. Yoğun bir Frekanstır. Bunu Kutsal Işık yolunda olanlar, yani Evrimleri ve Ruhsal Potansiyelleri çok Güçlü olanlar rahatlıkla kullanabilir. Düşük Frekanslıları yatağa serer. Bilgi Kitabının Frekansı Portakal Sarısıdır. Simgesi Ayçiçeğidir.

  • 7. GRİ RENK – ALFA BETA karışımı bir Frekans taşır. Bu rengi, Dünya yaşını almış olanlar rahat taşır. Gençlere Baskı yapar. Ancak Ruhsal yönden Güçlü olanlara Baskı yapmaz.

  • 8. SİYAH RENK – Kozmik Şuur kazanmış Şuurlarda Mutluluk, kazanmamışlarda Mutsuzluk, sıkıntı yaratır. İkisinin arası Bilinçler kahverengini tercih ederler.

Renkler, İnsanların ve Toplumların Bilinç Düzeylerini Simgeler. Saf Bilinçler çok renklerden Hoşlanırlar. Bir renk cümbüşü içinde yaşarlar. Bu renkler onları Mutlu eder.

Bunlar daima Siyahtan kaçarlar. Ancak farkında olmadan kullandıkları bu çok renklerin Frekansları ile Kozmik Şuur kazanıp Evrensel Boşluklara dalarlar.

Bunlara bir misal verelim: Amerika’da Ataları İNKA olan Peru, Şili, Meksika, Arjantin gibi. Avrupa’da Hippiler, Afrika’da ve Adalar’daki Yerliler gibi.

Sempati duyduğunuz her renk, Sizin Ruhsal Potansiyelinizin Gücünü Simgeler.

Bilgilerinize.

MERKEZ